tel.: +48 602 49 44 11
tel.: +48 22 788 58 57
fax.:+48 22 788 09 48

e-mail: chemia@hydrim.pl,
biuro@hydrim.pl


Produkt: GreenMal®

 

Opis Produktu: zielona farba pigmentowa o recepturze specjalnie opracowanej do pielęgnacji nawierzchni trawiastych. Farba jest przeznaczona do barwienia murawy, darni, piasku, ubytków zieleni, a także chemicznych i biologicznych przebarwień trawy. GreenMal® jest produktem przeznaczonym dla właścicieli domowych trawników, pól golfowych, stadionów i boisk sportowych. Jest idealnym rozwiązaniem dla trawy uszkodzonej i przebarwionej przez domowe zwierzęta, intensywne użytkowanie w celach rekreacyjnych, sportowych i gospodarczych. Dzięki farbie GreenMal® mamy możliwość w prosty i skuteczny sposób znakomicie poprawić estetykę naszego otoczenia i wpłynąć na pielęgnację architektury zieleni.

GreenMal® jest bezpieczny, całkowicie nietoksyczny i przyjazny dla środowiska. Nie stanowi zagrożenia dla roślin, zwierząt i ludzi. GreenMal® to świetny sposób na szybką i skuteczną poprawę wyglądu murawy, uzyskaniu  jednorodnej, intensywnej barwy i trwałego efektu zielonej, bujnej trawy. Efekt jest tym bardziej widoczny jeśli porównamy go z zaniedbanym, przebarwionym lub uszkodzonym trawnikiem przed zabarwieniem farbą GreenMal®

GreenMal® to produkt bardzo łatwy w użyciu przy zastosowaniu większości typów lekkich i profesjonalnych urządzeń  spryskujących.

Farba występuje w postaci koncetratu łatwo rozcieńczalnego w wodzie.

 Zastosowanie:

foto

Zastosowania:
GreenMal® jest przyjazną dla środowiska farbą do trawy, którą można stosować do barwienia i pielęgnacji  różnych nawierzchni. Najczęstsze miejsca zastosowań:
1. Pola golfowe / uszkodzenia nawierzchni

GreenMal® służy do uzyskania i utrzymania równomiernego koloru trawy w jednorodnym, indywidualnie dopasowanym odcieniu zieleni. Dzięki regularnemu stosowaniu farby można zapewnić doskonały wygląd roślin przez cały okres wegetacji. GreenMal® stosuje się z powodzeniem do maskowania ubytków trawy i barwienia odsłoniętego piasku w każdym miejscu pola golfowego.

2.Przydomowe trawniki - GreenMal® świetnie utrwala soczystą zieleń trawy w każdym okresie jej wegetacji, nawożenia czy podczas suszy.
3. Boiska sportowe – Ze względu na swoje doskonałe własności koloryzujące farba moze być używana do utrzymania pięknych i profesjonalnie wyglądających nawierzchni trawiastych na wszystkich rodzajach obiektów sportowych z prawdziwą murawą.
4. Otoczenie Firmy - Czy Twoja firma wyróżnia się od konkurencji? Badania wykazały, że firmy których siedziby wyglądają estetycznie i niebanalnie mają większe powodzenie i przyciągają klientów.
5. Właściciele zwierząt domowych - GreenMal® doskonale tuszuje i usuwa odbarwienia powstałe w wyniku kontaktu z moczem.

6. Wesela – Tych kilka najważniejszych dni w życiu wymaga perfekcyjnie wyglądającego otoczenia Twojego domu i Twojego trawnika. GreenMal® zapewni Ci ten komfort.

7. Plener fotograficzny - Nie pozwól aby nieestetycznie wyglądający trawnik zepsuł wyjątkową fotografię ważnego wydarzenia, rodziny lub niezwykłego krajobrazu

8. Zarządzanie nieruchomościami - Nasza farba GreenMal® to najszybszy sposób na poprawę estetyki otoczenia nieruchomości i wzrost jej wartości dla potencjalnego nabywcy.
9. Studia Filmowe używają GreenMal® zawsze wtedy, kiedy potrzebują stworzyć idealne ujęcie.
 

Korzyści ze stosowania farby GreenMal®:
 

1. Natychmiastowy rezultat - Wystarczy spryskać farbą dowolny obszar nawierzchni i znikają wszystkie przebarwienia! Po wyschnięciu produkt pozostanie na żdźbłach trawy aż do jej skoszenia lub naturalnego zakończenia wegetacji.


2. Dlaczego GreenMal® jest idealnym wyborem dla Twojej trawy? - Nasza farba została opracowana w wyniku udoskonalenia wszystkich aktualnie istniejących, innowacyjnych rozwiązań, a jej właściwości koloryzujące oparte są nie na tradycyjnych barwnikach rozpuszczalnych w wodzie, a na najwyższej jakości trwałych pigmentach. W efekcie takiego rozwiązania masz pewność że zawsze uzyskasz barwę prawdziwej zielonej trawy, która utrzyma się przez długi czas. Powolne ustępowanie koloru jest bardziej naturalne niż w przypadku stosowanych zwyczajowo barwników. Niezależne testy wykazały, że nasz produkt jest odporny na ciągłe i intensywne oświetlenie słoneczne i pozostawia pożądany odcień  zieleni dłużej niż inne produkty na rynku.


3. Nasza farba GreenMal® do trawy jest dostępna w opakowaniach dostosowanych zarówno do potrzeb właścicieli niewielkich przydomowych trawników jak i dużych boisk sportowych i pól golfowych. GreenMal® jest dostępna w postaci ekonomicznego koncentratu lub wygodnej w użyciu farby.
 

4. Zielona farba GreenMal® jest przeznaczona dla wszystkich występujących w naszej strefie klimatycznej gatunków trawy.


5. Farba GreenMal® stanowi barierę ochronną przed mrozami w czasie ostrej zimy. Działa jako termiczna osłona dla trawy. Powłoka farby naiesiona na murawę pochłania światło słoneczne, dzięki czemu temperatura gleby jest wyższa niż w miejscach, w których farba nie została użyta. Pozwala to chronić korzenie i wpływa na lepsze przygotowanie roślin do wiosennego wzrostu, który następuje szybciej i pozwala na uzyskanie bujnej i zdrowej murawy.


6. Zdrowsza trawa dzięki GreenMal®- farba zawiera niewielkie ilości amoniaku, który rozkłada się uwalniając azot stanowiący naturalny nawóz do trawy. Nawet niewielkie jego ilości powstałe w wyniku naturalnych reakcji w przyrodzie pomagają uzyskać piękniejszy i gęstszy trawnik.

 
7. Stosowanie farby GreenMal®poprawia jakość trawy na polach golfowych. Umożliwia poprawę racjonalnego zużycia wody zwyczajowo stosowanej w nadmiarze jesienią dla zwiększenia intensywności kiełkowania nowych zasiewów.


8. GreenMal®pomaga zmniejszyć zużycie wody.

 

Wskazówki dotyczące użytkowania:
1. Wstrząsnąć przed użyciem.
2. Stosować do suchej trawy unikając malowania w czasie krótszym niż 24 godz. przed spodziewanym deszczem
3.Czas schnięcia farby ok. 2-3 godziny, ale w zależności od warunków atmosferycznych może się on zmieniać.
4. Należy unikać kontaktu ze skórą i odzieżą. Produkt może powodować trudno usuwalne zabrudzenia
5. Aby uzyskać najlepszy rezultat należy skosić trawnik do normalnej wysokości.
6. Produkt można stosować przy użyciu dowolnego konwencjonalnego urządzenia do oprysków, spryskiwaczy ciśnieniowych i hydrodynamicznych pistoletów natryskowych

 
Dozowanie farby:
(Dla 1 galonu koncentratu)

Dla osiągnięcia wymaganego odcienia należy wykonać test koloru w oparciu o podane wskaźniki rozcieńczenia. Dozowanie farby zależy od stanu, gęstości trawy i pożądanego odcienia.

Farba gotowa do użycia jest rozcieńczona w stosunku 12:1.

  8:1….. 2100-2800 sq. ft

10:1…...2700-3600 sq. ft

12:1….. 3300-4400 sq. ft

15:1….. 3900-5200 sq. ft

  1:1……Mix do podłoża


 

Przechowywanie:
1. Nie zamrażać produktu. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
2. Puste pojemniki należy utylizować zgodnie z obowiązującymi zasadami
3. Nie używać ponownie
4. Pokrywę pojemnika szczelnie zamykać po każdym użyciu

5. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
6. (Pojemnik spray @32 oz) Aby uniknąć zatkania dyszy podczas przechowywania, wyczyścić po każdym użyciu i przekręcić dyszę do pozycji OFF(zamknięte).
 

Czyszczenie:
1. Po malowaniu należy umyć ręce i narzędzia w ciepłej wodzie z mydłem.
2. Zabrudzenia i plamy wycierać niezwłocznie wilgotną szmatką.
 

Uwaga:
Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie połykać. Może powodować podrażnienie oczu. Nie rozpylać w kierunku oczu, skóry lub odzieży. Używać produktu na zewnątrz lub w wentylowanych pomieszczeniach. W przypadku dostania sie farby do oczu natychmiast przemyć obfitą ilością wody. Wyjąć szkła kontaktowe i kontynuować płukanie oczu przez co najmniej 15 minut. Natychmiast wezwać pomoc medyczną. W przypadku kontaktu ze skórą zmyć wodą z mydłem. Zaleca się stosować ochronną osłonę dyszy jeżeli podczas natrysku może nastąpić znoszenie strumienia lub nadmierny wypływ farby.
 

Wskazówka: Kupujący ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i użytkowanie niezgodne z zaleceniami producenta. Producent nie bierze na siebie ani nie upoważnia innych osób do wzięcia na siebie jakichkolwiek zobowiązań w związku ze sprzedażą lub używaniem tego produktu.


 

GreenMal® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy HYDRIM i.a.

 

 Copyright © HYDRIM I.A. 2012